Doradztwo transakcyjne

Instytut Badań Nad Efektywnością profesjonalnie wspiera transakcje na rynku kapitałowym. Nasi eksperci przeprowadzą Państwa przez wszystkie fazy tego procesu od momentu projektowania transakcji, aż po wsparcie przy restrukturyzacji przejętego biznesu. Doradzamy także w kwestiach związanych z finansowaniem  planowanych działań oraz projektujemy strukturę kapitałową nowych lub przejmowanych podmiotów. W trosce o naszych klientów przeprowadzamy analizy z zakresu Due Diligence oraz doradzamy w kwestiach księgowych i podatkowych.

Fuzje i przejęcia

Odpowiednio przeprowadzony proces fuzji lub przejęcia powinien wygenerować na danym rynku sytuację bardziej efektywną, tj. taką, w której zarówno korzyści spółki przejmującej jak i spółki przejmowanej lub obu spółek łączących się, będą większe niż gdyby podmioty te nie zdecydowały się na proces przejęcia lub połączenia.

Nasza rola w tym procesie zaczyna się już na wczesnych etapach projektowania transakcji.

 • dzięki bazie inwestorów oraz kontaktach z funduszami typu private equity inicjujemy dialog pomiędzy inwestorami a spółkami,
 • przeprowadzamy analizy Due Diligence,
 • przygotowujemy projekty odpowiednich umów i dokumentów,
 • szkicujemy strukturę kapitałową projektowanej transakcji,
 • aktywnie uczestniczymy w negocjacjach pomiędzy zainteresowanymi stronami oraz
 • nadzorujemy cały proces od strony prawnej, podatkowej i księgowej.

Finansowanie projektów

Wspieramy naszych klientów poprzez efektywne planowanie i wdrażanie projektów inwestycyjnych. Nie tylko doradzamy przy wyborze odpowiedniej formy finansowania, ale też pomagamy przejść procedurę związaną z określonym źródłem kapitału.

Nasi eksperci doradzą w kwestiach związanych z finansowaniem:

 • kredytem bankowym
 • pożyczką
 • różnymi formami obligacji
 • środkami z funduszy UE
 • emisją akcji lub ustanowieniem udziałów

Ponadto oferujemy kompleksowe wsparcie związane z emisją akcji lub obligacji przeznaczonych do obrotu giełdowego. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na tematy rynków NewConnect oraz Catalyst.

Więcej informacji odnośnie kapitału na rozwój znajdziecie Państwo w dziale Pozyskiwanie kapitału.

Restrukturyzacje

Nasza rola nie kończy się wraz z momentem zawarcia transakcji. Aktywnie wspieramy naszych klientów w procesie restrukturyzacji nabytych biznesów. Doradzamy w kwestiach związanych z restrukturyzacją zadłużenia, ale także asystujemy w przy wdrażaniu innowacji i nowych technologii.

Więcej informacji na temat restrukturyzacji nieefektywnych modeli biznesowych znajdziecie Państwo w dziale Restrukturyzacje.

Nasza oferta jest szyta na miarę Państwa potrzeb. Jeśli więc zawarte tu informacje nie wyczerpują Państwa zainteresowania zapraszamy do kontaktu z nami z wykorzystaniem formularza kontaktowego.

Oferta / przez

Post Author: admin