NewConnect

O rynku

30 sierpnia 2007 r. ruszył nowy, zorganizowany i prowadzony przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, rynek finansujący rozwój małych i średnich przedsiębiorstw o wysokim potencjale wzrostu. To również nowa propozycja GPW dla inwestorów akceptujących podwyższone ryzyko, w zamian za potencjalnie wysoki zwrot z inwestycji. NewConnect jest rynkiem akcji, opartym na alternatywnym systemie obrotu prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

NewConnect – nowa propozycja GPW dla spółek i inwestorów

NewConnect ma status rynku zorganizowanego, lecz prowadzony jest przez GPW poza rynkiem regulowanym w formule alternatywnego systemu obrotu. To oferta dla małych i średnich rozwijających się firm z różnych branż, w tym działających w obszarze nowych technologii. Oferta GPW jest czymś nowym w Polsce, ale w Europie funkcjonują już takie platformy, np. rynek AIM w Londynie czy First North w ramach skandynawskie grupy OMX.

NewConnect powstał z myślą o dynamicznych firmach, którym zastrzyk kapitału otworzy możliwość wykorzystania potencjału tkwiącego w ich innowacyjności, a w efekcie da szansę na rozwój uwieńczony awansem do grona dużych i wartościowych polskich spółek. Ze względu na specyfikę emitentów, rynek NewConnect oferuje bardziej liberalne wymogi formalne i obowiązki informacyjne, a co za tym idzie – tańsze pozyskanie kapitału. NewConnect ma także stanowić początek kariery giełdowej dla notowanych tu przedsiębiorstw.

NewConnect jest rynkiem dla spółek:

o dużej dynamice wzrostu,
zarówno dla start-upów, które dopiero budują swoją historię,  jak również dla przedsiębiorstw z dłuższą historią,
poszukujących kapitału rzędu od kilkuset tysięcy do kilkudziesięciu milionów złotych,
reprezentujących sektory innowacyjne, oparte przede wszystkim na aktywach niematerialnych (np. IT, media elektroniczne, telekomunikacja, biotechnologie, ochrona środowiska, energia alternatywna, nowoczesne usługi),
z wizją rozwoju

NewConnect to:
nowoczesny rynek finansujący dynamiczne przedsiębiorstwa,
niewielkie wymogi formalne (dopuszczeniowe oraz wynikające z obowiązków informacyjnych),
niskie koszty debiutu i notowań,
doskonała ekspozycja firmy na inwestorów,
prestiż i renoma organizatora rynku,
promocja i rozpoznawalność firmy.

NewConnect Lead

W pierwszej połowie roku 2010, został uruchomiony NewConnect Lead, segment spółek notowanych na NewConnect o dużym potencjale rozwoju, które mogą zostać przeniesione na regulowany rynek akcji. Celem uruchomienia segmentu była chęć promowania liderów rynku NewConnect, przez sygnalizowanie inwestorom spółek o dużej dynamice wzrostu.
(Żródło: www.newconnect.pl)

Więcej informacji na temat rynku NewConnect można znaleźć na jego stronie internetowej prowadzonej przez GPW pod adresem:
www.newconnect.pl

Ponadto warto zapoznać się z dokumentami przygotowanymi przez giełdę:
Przewodnik dla spółek
Przewodnik dla inwestorów

Post Author: admin